Országos csúcsok a Budapest Open-Budapest Bajnokságon!

0

A Budapest Open – Schulek Ágoston Emlékversenyen, a  hazai és a külföldi  atléták mellett, idén első alkalommal para atlétákat  is köszönthettünk. A  versenyen izgalmas küzdelmeket, országos csúcsokat láthattunk,  a női 100 méteres síkfutásban három korosztály hazai csúcsa is megdőlt. A 21 éves Takács Boglárka ismét megjavította az általa tartott magyar női rekordot 100 méteres síkfutásban. Az új csúcs most már 11.27 másodperc, az előző tavaly szeptember óta 11.31 volt, a férfiak 100 méterén Pap Márk szezonbeli legjobbjával, 10.38-cal győzött. A 200 métert Wahl Zoltán 21.18-cal,míg Molnár Janka 23.74-es egyéni csúccsal nyerte. A 110 méteres gátfutást Szeles Bálint 13.78-cal zárta, női 100 gáton Kerekes Gréta az idei legjobbjával, 13.08-cal végzett az élen, ugyancsak idei legjobbjával, 800 méteren Vindics Balázs 1:48.43 – mal futott elsőként a célba, a távolugró Bánhidi-Farkas Petra is először jutott 660 centiig az évadban. A gerelyhajító Rivasz-Tóth Norbert most 77,59 méterig repítette a gerelyt.

A második nap is izgalmas versenyeket és több egyéni csúcsot tartogatott. A nemzeti rekordról ezúttal a 17 éves Kovács Alexandra gondoskodott, aki 5000 méteres gyaloglásban több, mint 46 másodpercet faragott az addig legjobbjából, és 22:30.99 perces U18-as országos csúccsal nyert. A nők 400 méteres síkfutó számában Molnár Janka 52.55 másodperces egyéni rekorddal nyert. A férfiak 400 méteres gátfutó viadalán Bánóczy Árpád is egyéni rekorddal nyert, a Vasas U23-as versenyzője 51.12 másodperccel ért célba, és a korosztály európai ranglistáján a top 10 közelébe került. A férfi magasugróversenyben Horváth Csaba mutatta a legjobb formát május végén. Az Ikarus atlétája 218 centiméterrel jelentkezett be az első helyre. Vindics Balázs 3:46.85-tel, Vindics-Tóth Lili Anna 4:17.04-gyel bizonyult a leggyorsabbnak 1500 méteren. A versenyen több para atléta kiváló eredményeket, egyéni csúcsokat ért el.      Gratulálunk!