PÓLUS FUTÓNAP-BUDAPEST MEZEI BAJNOKSÁG beszámoló

0

A  Pólus Futónap – 25. Palota Kupa, Budapest Mezei Bajnokság  2022. április 24-én hagyományosan,a Pólus Bevásárlóközpont mellett a Szilas patak partján került megrendezésre, a Pólus Center, és  a XV. kerületi Önkormányzat támogatásával. Az idei évben Budapest Mezei Bajnokság mellett, az Országos Szenior Mezei Bajnoksággal  bővültek futóprogramjaink.

A sporteseményen közel   800-an futottak, a legnépesebb mezőnyöket a gyermek versenyszámokban és a kerületi családi futáson láthattunk. A kerületi diákfutamon 430-n vettek részt, mozgósítási díjat idei évben is a XV. kerületi Hartyán Általános Iskola nyerte (közel 400 diák mozgósításával), részükre a díjakat, a Palota Kupát  és az 150 ezer forint értékű ajándékutalványt a kerület alpolgármestere Tóth Imre úr adta át.

A Szövetség 26 versenyszámban díjazta a Pólus Futónap győzteseit, Budapest bajnokait, legeredményesebb egyesület az IKARUS Sportegyesület lett.   Az első 3 helyezettek az érem díjazáson túl a Pólus Center ajándékát vehették át. Minden célba érkezőt ásványvízzel és müzli szelettel vártunk. Gratulálunk minden résztvevőnek!